Tev varētu patikt arī šie raksti
Fibonačī sekvence
21.12.20
Fibonačī virkne ir skaitļa secība, kur iepriekšējo divu skaitļu summa ir jauns skaitlis, sākot šo secību ar 1. Fibonačī skaitļu virkne - 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 34, 55, 89, 144…
Fibonačī virkne ir skaitļa secība, kur iepriekšējo divu skaitļu summa ir jauns skaitlis, sākot šo secību ar 1. Fibonačī skaitļu virkne – 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 34, 55, 89, 144…
Finonačī skaitļu virkne ir elementāra un jebkuram saprotama, jo katrs nākamais skaitlis ir iepriekšējo abu summa, bet virknes unikalitāte un mistika ir, ka jebkuru virknes skaitli izdalot ar iepriekšējo iegūsti 1,(6), kas jau no skolas laikiem ir pazīstams jēdziens ģeometrijā – zelta proporciju jeb matemātikā apzīmē ar pazīstamo simbolu “Φ” fī.
Fibernačī secību bieži vizualizē diagrammā, katrs no kvadrātiem ilustrē nākamā skaitļa laukumu. Pēc tam fibonačī spirāle tiek ievilkta kvadrātu iekšpusē savienojot kvadrāta diagonāļu stūrus. Kvadrāti perfekti sader kopā veidojot arvien plašāku laukumu, jo attiecība starp laukumiem ir vienāda ar zelta proporciju, ko sauc arī par dievišķo proporciju. Turpretim spirāle, kas savieno kvadrātu stūrus, raksturīgi zelta proporcijai palielinās un veido nebeidzamu rotāciju, šo spirāli mēdz saukt arī par zelta spirāli.
Kāpēc tas ir tik īpaši?
Zelta spirāle un zelta proporcija ir viens no dzīvības pamatelementu izkārtojumiem, zelta spirāle ir sastopama dabā, sākot ar galaktikas izkārtojumu un tās mūžīgo rotāciju, līdz pat nelielam gliemežvāka, kas izskalots jūras krastā.
Fibonačī spirāli veido arī viesuļvētras, augu lapu izkārtojums uz stumbra, saulespuķu sēklas, kā arī citi dabas elementi, kas ikdienā ir mums apkārt.
Pēc lasītā ir radies kaut daļējs priekštats par zelta proporcijas fundamentālo parādību dabā.
Bet tas noteikti nav viss, zelta proporcija figurē arī tēlniecībā, glezniecībā, arhitektūrā, dizainā, algebrā, ģeometrijā, mūzikā, astrofizikā, kā arī filozofijā un ezotērikā.
Kāpēc?
Jo cilvēku uztvere ir veidota tā, ka zelta proporcijā attēlotais ir mums saprotams, vizuāli harmonisks, viegli uztverams un samērīgāks – jo acis un citas maņas pierod pie tā ko redz pastāvgi apkārt, un nemeklē vairs tam izskaidrojumu.
Zelta proporcijas sastopamas dažādos formātos ko uztver visas cilvēka maņas. Zinātnieki ir secinājuši, ka zelta proporcija ir tieši saistīta ar cilvēka psihi, tāpēc to ģenētiski atpazīst un interpretē. Šī proporcija atbilst garīgajām vibrācijām, kas atrodas mūsos un nosaka prieka un sāpju izjūtas, skaistuma un neglītuma, mīlestības un naida.
Šobrīd arī mārketinga un dizaina speciālisti izstrādā materiālus, kas veidoti pēc Fibonačī sekvences, lai radītu skatītājam vieglāk skenējamu un pievilcīgāku saturu.
Ir teorija, ka arī cilvēka DNS izkārtojas pēc zelta proporcijas. Cilvēku ķermenī var atrast zelta proporcijas izkārtojumu, mute un deguns ir novietoti zelta proporcijā starp acīm un zodu, acu zīlītes un varavīksnenes attiecība veido zelta proporciju, seja profilā no sāna, ņemot deguna vidus līniju kā sadales punktu, ir proporcionāla zelta proporcijai.. Zelta attiecība izpaužas praktiski visos mūsu ķermeņa fiziskajos aspektos, kas zinātniski nav izskaidrots kā vien sakot, dabā tā iekārtots un tas ir visefektīvākais izaugsmes veids.
Tātad, ja pat cilvēks ir veidots pēc zelta proporcijas un mums visapkārt ir fibonačī sekvence, vai ir iespējams pielietot šo fibonačī skaitļu rindu, lai tā nestu peļņu?
21.12.20
18+. Šajā piedāvājumā var būt ietverti papildu nosacījumi, es aicinu Jūs tos pārskatīt. Lūdzu, spēlējiet atbildīgi. Azartspēles var izraisīt atkarību. Akcijas Noteikumi